sk-SK
Slovensky
cart
Košík
menu

DENIX

Španělská firma DENIX vyrábí velice zdařilé repliky zbraní z různých historických období. V našem obchodě najdete věrné kopie zbraní a příslušenství z období americké občanské války a dobývání amerického západu.

Jsou to přesné repliky originálních zbraní se všemi pohyblivými prvky, ale neschopné střelby a ani imitování střelby (poplašňáky, kapsle ap.).

 

Americká občanská válka a dobývání amerického západu 1861-1899


Americká občanská válka byla nejvetším válečným konfliktem v historii sjednocování Spojených států amerických. Probíhala v letech 1861 až 1865, kdy byly konfrontovány vojenské síly severních států (Unie) a nově zformovaných jižních států (Konfederace), které vyhlásily nezávislost.

Abraham Lincoln požadoval zastavení expanze otroctví, což nelibě nesly jižní státy. V roce 1860 Lincoln a Douglas znovu vyzývali ke zrušení otroctví, tentokrát jako prezidentští kandidáti republikánské a demokratické strany. V té době bylo napětí mezi Severem a Jihem extrémní.

První akt války byl konfederační útok na Fort Sumter 12. dubna 1861. Po útoku na Fort Sumter se ke Konfederační armádě připojily i státy Virginie, Arkansas, Tennessee, a Severní Karolína. Tak začala občanská válka mezi Konfederací (státy jihu) a Unií (státy severu), který skončil vítězstvím Unie v roce 1865.

V roce 1864 armáda Unie pod vedením generála William Tecumseh Sherman překročila Georgii a prolomila frontu. Mezitím generál Grant urputně zápolil s armádou generála Leea ve Virginii. 2. dubna 1865, byl Lee nucen opustit Richmond a Konfederace kapitulovala. O týden později se vzdal a brzy nato i všechny ostatní síly Konfederace.

Příběhy o dobytí divokého západu začínají v devatenáctém století během expanze hranice Spojených států amerických k pobřeží Tichého oceánu. Příběhy kovbojů, pionýrů, ušlechtilých indiánů, zlatokopů a dobrodruhů...příběhy lidí různých povah, kteří se vydali za dobrodružstvím na západ v naději na dosažení osobního úspěchu, ale které často skončily před soudem či smrtí.

Repliky revolverů, pušek, pistolí a karabin připomínají tyto příběhy a doprovázejí literární a filmovou tvorbu prostřednictvím příběhů o dobrodružství šerifů, psanců, kovbojů, pistolníků ad. nebo a rozšiřování železnice na západní pobřeží a hranice s Mexikem či legendární postavu Buffalo Billa.

 

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.