sk-SK
Slovensky
cart
Košík
menu

SCIPPIS

Scippis - tradiční australské oblečení a doplňky - pocit fascinace 5. kontinentem. 

Touha po drsné divoké přírodě a odvaha pouštět se do nových výzev je přesně to, co nás spojuje s našimi zákazníky.
Všechny naše zkušenosti z naší historie jsou v naší funkční australské módě. To se nejlépe projeví při nošení - venku, v blátě, v dešti, ve větru, na slunci, v přírodě - to jsou naše výrobky, ideální pro vaše pohodlí. Nechte se inspirovat na našich stránkách!

 

Košile

velikost výška šíře košile délka rukávu
S 155-168 58 63
M 163-175 61 65
L 170-183 63 66
XL 178-190 65 67
XXL 186-193 67 68
3XL 189-196 69 70

 

Rukavice

velikost obvod dlaně v cm velikost
XS 17 6,5
S 19 7
M 20 7,5
M 22 8
L 23 8,5
L 24 9
XL 26 9,5
XL 28 10
XXL 29 10,5

 

Klobouky

velikost obvod hlavy přes čelo v cm
XS 55
S 56
M 57
L 58
XL 59

Tabulka velikostí je pouze orientační. Klobouky nejsou vyrobeny s přesností na mm a jednotlivé kusy se mohou velikostně lišit.

Máte-li možnost obvod hlavy změřit, uveďte naměřenou hodnotu s přesností na mm do poznámky v objednávce. Při vyřizování objednávky se budeme držet Vámi naměřené hodnoty a odešleme přesně Vaši velikost.

 

Bundy a kabáty

velikost hrudník výška
XS 86 - 94 147 - 160
S 91 - 99 155 - 168
M 96 - 104 163 - 175
L 101 - 109 170 - 183
XL 106 - 114 178 - 190
XXL 111 - 122 186 - 193
3XL 119 - 132 189 - 196

 

Jak určit velikost klobouku?

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit velikost hlavy, je odměřit si ji krejčovským metrem. Měřte vždy kolem hlavy nad ušima, v místech, kde budete chtít klobouk nosit. Měření opakujte několikrát, kolem nejširší části hlavy. Metr příliš neutahujte.

Větší velikost klobouku se dá jednoduše upravit na menší vložením slabého korkového pásku, molitanu nebo podobného materiálu pod potní pásek.

 

Jak správně vybrat délku opasku?

Změřte si obvod pasu nebo boků přesně tam, kde opasek nosíte.

Námi udané velikosti pásků jsou shodné s Vámi naměřeným údajem (95 cm v pase odpovídá velikosti opasku 95 cm). Velikost měříme od prostřední dírky ke konci spony, celková délka opasku je vždy o cca 15 cm delší než je velikost udávaná na opasku. Všechny nabízené opasky jsou konstruovány tak, aby u jedné délky byla tolerance zapnutí +/- 10 cm.

Uváděná délka opasku by měla odpovídat obvodu pasu (boků).

Tato délka sahá ke třetí dírce opasku.

Jak zkrátit opasek?

Spona je k opasku připevněna tak, aby bylo možné pásek svépomocí trvale zkrátit. Spona je k řemenu uchycena systémem šroubového upínání. Takže po zkrácení řemenu na požadovanou délku ho lze bez komplikací opět připevnit ke sponě.

 

Materiály 

prověřené již více než 200 lety užívání v nejdrsnějších podmínkách australských buší a plání. Aby jste měli jistotu, že se Vám kvalita Vašeho oblečení po řadu příštích let nezmění, impregnujte ho v případě potřeby pouze originálním impregnačním voskem nebo sprejem SCIPPIS. Oblečení se nesmí prát a přijít do styku s chemickými prostředky. Při silném znečištění stačí opláchnout studenou vodou.

Canvas - je 100 % přírodní bavlněná tkanina ze speciálně těsně tkaných vláken, která zaručuje extrémně vysokou pevnost. Při závěrečné úpravě prochází enzymatickým praním, což změkčí materiál a dodá autentickou patinu a originální vzhled. Proces barvení je spojen s nejmodernějšími technickými možnostmi, kde jsou v rámci ochrany životního prostředí použity reaktivní barvy. 

Hlavní přednosti:

 • 100 % bavlna
 • prodyšný materiál
 • dokonalý tepelný komfort

Kultovní australské módní styly jsou vyrobeny s důrazem na provedení v dokonalé kvalitě. 

Wax - je 100 % bavlna, která je impregnovaná voskem a olejem. Bavlněná tkanina je ze speciálně těsně tkaných vláken s extrémně vysokou pevností. Proces barvení je spojen s nejmodernějšími technickými možnostmi, kde jsou v rámci ochrany životního prostředí použity reaktivní barvy.

Hlavní přednosti

 • extrémní odolnost vodě
 • extrémní odolnost větru
 • prodyšnost materiálu
 • 100 % bavlna
 • udržuje teplo a sucho
 • maximální komfort

Antique Dri-Tec Membrane (poly/cotton) - je směsový materiál výběrové kvalitní bavlny s příměsí polyesteru. Prodyšný materiál s plyšovým vzhledem je velmi měkký a příjemný na dotek. Styly bund a kabátů jsou navrženy podle 100 let starých designů australských bund a módních kultovních trendů. Velký důraz se klade na originalitu a kvalitní zpracování.

Hlavní přednosti:

 • voděodolnost
 • extrémní odolnost větru
 • prodyšnost materiálu
 • velmi lehký a měkký materiál
 • neipregnuje se
 • lze čistit praním
 • příjemný na omak
 • maximální komfort 

Dri-Tec Oilskin - příběh začíná v roce 1800, kdy si námořníci při plavbě z Anglie do Austrálie šili přehozy z olejových plachet a těmi se před extremním počasím na těchto dlouhých cestách chránili. V průběhu let a začátkem času parních lodí se stěhovalo hodně těchto námořníků k australskému pobřeží, kde našli novou práci - "Stockman" (australský název pro obchodníka s dobytkem, kovboj). Impregnovaná bavlna tzv. oilskin našla nové uplatnění v jezdeckých kabátech pro tyto "Stockmans".

Tento dnešní design je v jeho podobě více jak 100 let nezměněn

Dri-Tec 12 oz heavyweight oilskin je 100 % bavlna, která je impregnovaná mikrokrystaly a parafinovým voskem. Bavlněná tkanina je ze speciálně těsně tkaných vláken s extrémně vysokou pevností. Proces barvení je spojen s nejmodernějšími technickými možnostmi, kde jsou v rámci ochrany životního prostředí použity reaktivní barvy.

Pro teplejší klimatické podmínky a různorodé požadavky zákazníka byla vyvinuta podstatně lehčí varianta: Dri-Tec 4,5 a 8 oz lightweight oilskin. Tato tkanina má stejné kvalitní vlastnosti jako silnější 12 oz. Díky nízké váze je v teplejších oblastech velice oblíbena.

Hlavní přednosti

 • extrémní odolnost vodě
 • extrémní odolnost větru
 • prodyšnost materiálu
 • 100 % bavlna
 • udržuje teplo a sucho
 • maximální komfort
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.